رابطة الجالية المصرية بالمجر 
Egyptian Community Association in Hungary
EGYESÜLET ALAPSZABÁLYA 
 
A mellékelten csatolt jelenléti ív szerinti Alapítók Fadi Bechay, Abdel Galil Mohamed, Mohamed Abbas Kheriba, Nahla Mostafa Ahmed, Norhan Essam Fathy, Ebeid Mohamed Emam Marzouk, Ahmed Ismail Aly, Amir Shawky, Hany Mohamed Badawy, Ahmed Ibrahim, Ahmed Wagdy Salem, Shams Abdel-Rahman, Mohamed Aly Tolaymat, Dr. Hassan Elsayed Aly az egyesülési jogról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 4. § (1) bekezdése alapján országos működési körrel, létrehozták az Egyiptomiak Magyarországi Kulturális Szociális Egyesületét 
A Egyiptomiak Magyarországi Kulturális Szociális Egyesülete 2015. április 27.-i alakuló közgyűlése az alábbi alapszabályt fogadta el. 
I. 
Az Egyesület adatai 
1. Az Egyesület neve: Egyiptomiak Magyarországi Kulturális Szociális Egyesülete 
2. Az Egyesület székhelye: 1062 Budapest, Bajza utca 54. mfsz. 1/1  
3. Az Egyesület működési területe: Magyarország 
4. Az Egyesület vagyona: 150.000.- Ft, amely rendelkezésre áll. 
II. 
Az Egyesület célja és feladatai 
1. Az Egyesület célja: Magyarországon élő egyiptomiak társadalmi feladatvállalásának, együttműködésének egységes fellépések biztosítása, amelynek keretében  
Kulturális tevékenységet; 
Ismeretterjesztést; 
Kulturális örökség megóvására irányuló tevékenységet fejtenek ki. 
Közhasznú tevékenységet folytat, magyar nyelv és viselkedés kultúra oktatása a Magyarországon élő araboknak, hogy tudjanak integrálódni a társadalomba figyelemmel a felnőttképzésről rendelkező 2013. évi LXXVII. törvény 1.§ (1) bekezdésének a)-i) pontjáig, valamint a (2) bekezdés a)-d) pontjáig rögzített és felsoroltakra; 
 
Arab nyelv oktatás magyaroknak és arab családok gyermekeinek akik már Magyarországon születtek figyelemmel a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 4.§ (1) bek a)-u) pontjaira; 
 
Karitatív tevékenység meleg ételosztás, hajléktalanoknak figyelemmel a szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 1993. évi III. törvény 58/A.§ és 94.§- aiban foglaltakra; 
Az ünnepek alkalmával közösségi rendezvények szervezése figyelemmel a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13.§ (1) bekezdés 7. pontjára. 
 
2. Az Egyesület céljának megvalósítása érdekében együttműködik minden állami, társadalmi és gazdálkodó szervezettel, más egyesülettel és szövetséggel, amelyek segítik az Egyesület eredményes működését és céljainak megvalósítását. Az egyesület szolgáltatásaiból bárki, megkülönböztetés nélkül részesülhet.  
3. Az egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, a szervezet pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt és a pártoktól anyagi támogatást nem kap, gazdasági vállalkozási tevékenységet csak a közhasznú, illetve alapcélja szerinti tevékenységet nem veszélyeztetve végez. 
4. Az egyesület nem végez politikai tevékenységet és nem vesz részt országgyűlési képviselő választáson történő jelöltállításon, megyei illetve fővárosi önkormányzat képviselő - testületébe történő jelöltállításban, az Európai parlament tagjának történő jelölésében, a megyei jogú város képviselő - testületében történő jelölt állításban, valamint a polgármester jelölésében sem.  
5. Az egyesület az egyesületi cél megvalósításával közvetlenül összefüggő gazdasági tevékenység végzésére jogosult. Az egyesület vagyonát céljának megfelelően használhatja, vagyonát nem oszthatja fel tagjai között, és a tagok részére nyereséget nem juttathat. Gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt a jelen alapító okiratban meghatározott közhasznú tevékenységre fordítja. 
6. Az Egyesület feladata az egyesületi célok megvalósítása, ennek érdekében széleskörű szervező munka és ehhez kapcsolódó személyi kör felkutatása oly módon, hogy az egyesület tagjai egyiptomi származásuk és magyar állampolgárságuk, letelepedésük kettősségét mindkét nemzet javára a népek közeledésének jobb megismerésének szolgálatába állítsák. 
7. Az egyesület, mint szervezet szolgáltatásit bárki igénybe veheti, erről tagjait közvetlenül értesíti, hirdetményeit a székhelyén található hirdetőtáblára kihelyezi. Beszámolóit, gazdálkodási eredményeit nyilvánosságra hozzaaz előbb említett módon 
III. 
Az Egyesület tagsága 
1. Az Egyesület tagja lehet az a természetes személy, jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki (amely) elfogadja az Egyesület Alapszabályát és belépési nyilatkozatban vállalja, hogy tevékenyen részt vesz az Egyesület munkájában, valamint fizeti a tagdíjat. 
A rendes tag felvételéről – írásbeli felvételi kérelme alapján – az Egyesület Elnöksége dönt. 
Az Egyesület tagjának jogai: 
– részt vehet az Egyesület tevékenységében és rendezvényein, továbbá a Közgyűlés határozatainak meghozatalában szavazati joggal, észrevételeket, javaslatokat tehet, véleményt nyilváníthat az Egyesület működésével kapcsolatban; 
– a tag, ajánlásokat tehet az Egyesületet érintő kérdések megtárgyalására; 
– felvilágosítást kérhet az Egyesület tevékenységéről, amelyre az Egyesület 30 napon belül köteles választ adni; 
– választhat, illetve választható az Egyesület ügyintéző és képviseleti szerveibe, illetve tisztségeire; 
– indítványt tehet a Közgyűlés és az Elnökség napirendi pontjaira; 
– betekinthet az Egyesület nyilvántartásába; 
– a tagok egyharmada írásban ok és cél megjelölésével rendkívüli Közgyűlés és rendkívüli elnökségi ülés összehívását kezdeményezheti. 
2. Pártoló tag lehet minden olyan természetes személy, jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az Egyesület Alapszabályát elfogadja, valamint erkölcsileg és anyagilag támogatja az Egyesület működését. A tagfelvétel a rendes tagokra vonatkozó szabályok szerint történik. A pártoló tag, illetve képviselője tanácskozási joggal részt vehet a Közgyűlésen, szintén igénybe veheti az Egyesület szolgáltatásait, de tisztségre nem választható, tagdíjfizetési kötelezettsége, szavazati joga nincs. Egyebekben jogai és kötelezettségei megegyeznek a rendes tagokéval. A pártoló tag kötelezettsége a vállalt vagyoni hozzájárulás megfizetése. 
3. Az Egyesület természetes személy tagjai jogaikat kizárólag személyesen gyakorolhatják. A jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet tagok jogaikat képviselőik útján gyakorolják. 
4. Az Egyesület tagja köteles az Egyesület Alapszabályát, határozatait betartani, valamint részt venni az Egyesület munkájában, elősegíteni a kitűzött célok megvalósítását, köteles a közgyűlés által meghatározott tagdíjat rendszeresen megfizetni. 
5. A tagsági viszony megszűnik: 
a) a tag kilépésével; 
b) a tagsági jogviszony egyesület általi felmondásával; 
c) a tag kizárásával; 
d) a tag halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével. 
A tag tagsági jogviszonyát az egyesület képviselőjéhez intézett írásbeli nyilatkozattal bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti. A tagsági jogviszony megszűnése ez esetben a nyilatkozatnak a képviselőhöz történő megérkezés időpontja.  
Ha az alapszabály a tagságot feltételekhez köti, és a tag nem felel meg ezeknek a feltételeknek, az egyesület a tagsági jogviszonyt harmincnapos határidővel írásban felmondhatja. A felmondásról az egyesület közgyűlése dönt. 
6. Az Elnökség kizárja az Egyesület tagjai közül a jogszabályt, az egyesület alapszabályát vagy közgyűlési határozatát súlyosan vagy ismételten sértő magatartása esetén 
– azt a tagot, aki hat hónapon keresztül az elnökség írásbeli felszólítása ellenére elmaradt a tagdíj megfizetésével.  
– azt, akit bíróság jogerős és végrehajtandó szabadságvesztés büntetésre ítélt és a közügyektől eltiltott. 
Az Elnökség tagjainak fegyelmi ügyében a Közgyűlés dönt. A kizárási eljárást első fokon az elnökség folytatja le. Az eljárás megindítását bármely tag írásban kezdeményezheti. Az eljárás alá vont taggal az eljárás megindítását és az ellene felhozott okokat, annak bizonyítékait közölni kell. Lehetőséget kell biztosítani számára, hogy védekezését és bizonyítékait előadja. A tag kizárását kimondó határozatot írásba kell foglalni és indokolással kell ellátni; az indokolásnak tartalmaznia kell a kizárás alapjául szolgáló tényeket és bizonyítékokat, továbbá a jogorvoslati lehetőségről való tájékoztatást. A kizáró határozatot a taggal közölni kell. 
A kizárt tag a kizárással kapcsolatos határozat ellen, tizenöt napon belül az Egyesület Közgyűléséhez fellebbezéssel élhet. Ezen felül a határozatot 30 napos jogvesztő határidőn belül bíróság előtt megtámadhatja. 
7. A tagdíjat az Elnökség javaslatára a Közgyűlés állapítja meg, amely alapításkor fejenként 2.500.- Ft évente. 
IV. 
Az Egyesület vagyona és gazdálkodása 
1. Az Egyesület éves költségvetés alapján gazdálkodik, amelyet a Közgyűlés fogad el. Az Egyesület gazdálkodásáról az Elnökség jelentést készít, amelyet elfogadás céljából a Közgyűlés elé terjeszt. 
2. Az Egyesület működéséhez szükséges bevételeket az alábbiak jelentik: 
– tagsági díjak, amelyet a Közgyűlés állapít meg; 
– magán és jogi személyek támogatásai; 
– egyéb bevételek. 
3. Az Egyesület bevételeivel önállóan gazdálkodik, tartozásaiért saját vagyonával felel. Az Egyesület tagjai az Egyesület tartozásaiért – a befizetett tagdíjakon túlmenően – nem felelnek. 
4. Az Egyesület vállalkozási tevékenységéből származó bevételének megállapítását a társadalmi szervezetek gazdálkodási tevékenységéről szóló hatályos jogszabályok alapján végzi. 
5. Az Egyesület pénzeszközeit számlán kezeli. 
V. 
Az Egyesület megszűnése 
1. Az Egyesület megszűnik: 
– ha a Közgyűlés az Egyesület feloszlását kimondja, 
– ha feloszlatják, 
– ha más szervezettel egyesül, 
– az egyesület megvalósította célját, vagy céljának megvalósítása lehetetlenné vált és új célt nem határoztak meg, 
- az egyesület tagjainak száma hat hónapon keresztül nem éri el a tíz főt,  
– ha megszűnését megállapítják 
VI. 
Vegyes és záró rendelkezések 
Jelen Alapszabályban nem szabályozott kérdésekre a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyv, továbbá az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény, valamint a mindenkor hatályos egyéb jogszabályok irányadóak. 
Az Egyesület pontosított Alapszabályát a 2018. január 20.-án a Közgyűlés fogadta el. 
Kelt: Budapest, 2018. január 20.  
 
Igazoljuk, hogy az Alapszabály egységes szerkezetbe foglalt szövege megfelel az Alapszabály módosítások alapján hatályos tartalmának.